У нашој школи 15.12.2021. отворена је изложба ученичких радова под називом "Чувамо нашу традицију". У циљу упознавања наших ученика са старим занатима и неговањем наше традиције,учитељи нижих разреда и наставница биологије и домаћинства Ирена Димитријевић су организовали радионице, на велику еадост ученика. Уживали су у дружењу и раду са природним материјалима, стекли нова сазнања о нашим прецима и прошли основну обуку о ткању, везу и пустовању вуне. Нижи разреди су користили природну вуну и памучни конац за ткање на разбојима од картона, цевчица и штапића, а везли су на папиру или платну.
Ученици виших разреда су радили технику пустовања вуне посебним иглама за ту намену. Изложба је постављена на спратном ходнику нижих разреда.